Sedm minut života
Mnozí lidé jsou tak velice zaneprázdněni, že si nenajdou ani 7 minut za celý svůj život, které by věnovali tělu, ve kterém hostují a parazitují od narození do smrti. Za oněch pouhých 7 minut lze zacvičit sestavu různých cviků. Může to být například sestava cviků uvolňovacích, protahovacích, posilovacích, pohybových a jiných. Může to být například ranní rozcvička.
Všechno špatně
Je zcela běžné, že pokud osoba cvičí správně, že má subjektivní pocit, že všechno s ní i se cvičením je čím dále tím více horší a horší. Objektivně se však zlepšuje. Zatímco se ostatní cvičenci podivují, jaké to dělá výrazné cvičební pokroky, samotný cvičenec to nevnímá.
Trénink – první kroky
Různé a různě hodnotné informace o cvičení taichi lze v obrovském množství získat po Internetu, případně i z odborné literatury. Primární by však měla být praxe.
Klasickým způsobem tréninku taichi, ale i jiných východních tělovýchovných systémů, je cvičení sestavy. V taichichuanu jí tradičně bývala různě tzv. dlouhá forma (spíše symbolicky číselně nazývaná jako 88 cviků,108 cviků i jinak). Z této dlouhé sestavy vzhledem k popularizaci vznikly ve 20. století různé krátké formy.Nejznámější z nich je sestava 24 cviků, ale i její formální zapamatování a nacvičování působí dnešním zájemcům z řad veřejnosti potíže. Z těchto důvodů je vhodné zařazovat do tréninku různé základní cviky (taichi chikung), tzn. buď cviky obecné, nebo vyňaté z u uvedené sestavy.
Otevření nových stránek
Pro snazší komunikaci mezi sebou i veřejností jsme otevřeli nové stránky naší cvičební skupiny Taichi Třeboň.
Čínský název taichi (fonetický přepis jeho znaku do abecedy) má mnoho významů, např.: nejvyšší dokonalost,svrchovanou konečnost, kosmos či vesmír aj. Taichi je polaritou síly kladné (yang) a záporné (yin), jejíž polarita vytváří všechny změny vesmíru (i ching), které chápeme jako jevy, formy, věci a bytosti ve všech myriádách jejich projevů.